Об’єкти

Компанія ТОВ ЕКО ПОЛІМЕРБУД ТРЕЙД виконує роботи з монтажу систем кондиціювання та вентиляції в будівлях промислового та побутового призначення. Хороша вентиляція будівель є життєво необхідною умовою ефективного функціонування будівлі. Наприклад, у спортзалі має бути достатньо кисню, але водночас не можна допускати протягів, вбиральні та курильні кімнати повинні добре вентилюватись, а на складах слід підтримувати певні вологість та температуру, що відповідають умовам зберігання товарів.

Вентиляція будівель – це багатогранний процес, але його можна розбити на основні складові, а саме: видалення вже «відпрацьованого» повітря, подачу свіжого та підтримання певного мікроклімату, тобто вологості та температури. Для подачі свіжого повітря використовуються припливні установки, видалення використаного – витяжні, а мікроклімат підтримується за допомогою систем кондиціювання.

Зазвичай застосовується припливно-витяжна система вентиляції будівлі, але до кожного окремого приміщення потрібний індивідуальний підхід. Ми вважаємо за необхідне підкреслити, що вентиляція будівлі потрібна не тільки і не стільки для того, щоб відповідати різним встановленим нормам та правилам. У багатьох фірмах просто не здогадуються, що завдяки підтримці у приміщенні оптимального мікроклімату ефективність роботи співробітників може значно підвищитися. І навпаки, в задушливих приміщеннях, що слабо провітрюються, люди просто не в змозі добре виконувати свої обов’язки.

Розглянемо кілька прикладів, щоб краще зрозуміти, наскільки багатогранним є завдання вентиляції будівлі.

Вентиляція адміністративних будівель, в яких знаходиться велика кількість людей, потребує систем з механічним спонуканням. Наприклад, без такого типу вентиляції не обійтися у конференц-залах та місцях громадського харчування.

Особливі вимоги висуваються до приміщень спортивного призначення. Може виявитися, що для створення певного мікроклімату одночасно потрібне опалення та вентиляція будівлі. Адже взимку в спортзалі без опалення буде дуже холодно, але якщо просто обігрівати його, не вентилюючи, то дуже швидко стане душно. Хорошу вентиляцію в будівлі, в якій одночасно знаходиться велика кількість людей, досить складно здійснити. Наприклад, для якісного вентилювання супермаркету часто доводиться використовувати кілька систем припливу.

Отже, це область, потребує як знання теорії, а й досвіду практичного застосування цих знань. Виконання такої відповідальної роботи можна довірити лише фахівцям, які вже добре зарекомендували себе і можуть гарантувати високу якість своїх послуг.

ЯКА ВЕНТИЛЯЦІЯ НАЙКРАЩЕ ПІДХОДИТЬ ДЛЯ ОФІСУ

Почнемо з питання, чому так необхідна хороша вентиляція офісу. Як усім нам відомо, з особистого досвіду, у задушливих приміщеннях у людей дуже скоро з’являється сонливість, а в надто холодних – розумова загальмованість. Звичайно, ні той, ні інший стан не сприяє добрій працездатності. В результаті виявляється, що, заощадивши на вентиляції, компанія зазнає збитків, спричинених недостатньо ефективною роботою навіть найкращих співробітників.

Необхідно підкреслити, що природна система вентиляції в офісі не може задовольнити вимоги, що висуваються до неї. Адже такі системи в принципі нерегульовані та залежні від зовнішніх умов, таких як швидкість вітру, температура повітря тощо. Використовуючи природну вентиляцію, неможливо постійно підтримувати необхідну вологість та температуру і при цьому уникати протягів.

Спочатку необхідно вказати, які функції має виконувати система вентиляції в офісі. Таких функції дві: забезпечення притоку свіжого повітря та видалення вже відпрацьованого «поганого» повітря. З першим завданням справляється припливна вентиляція, з другим витяжна.

Найбільш ефективна система вентиляція виходить, коли припливна та витяжна системи з’єднуються в одну. Варто підкреслити, що завдяки такому підходу можна значно скоротити витрати в холодні пори року: за допомогою теплого повітря, що виводиться з приміщення, підігрівається холодний, що надходить ззовні, і внаслідок цього значно підвищується коефіцієнт корисної дії всієї системи.

Тепер розглянемо докладніше, з яких частин складається припливно-витяжна вентиляція (по дорозі повітря ззовні всередину):

  • Повітрозабірні грати, що захищають систему вентиляції від потрапляння до неї дощу та різних предметів
  • Повітряний клапан, що не пропускає повітря, коли система вимкнена
  • Фільтр, що не допускає в систему вентиляції пил та комах
  • Вентилятор для нагнітання повітря
  • Шумоглушник, що запобігає поширенню шуму по повітроводам
  • Повітронагрівач, що підігріває повітря в зимовий період
  • Повітропроводи, завдяки яким повітря подається до приміщень
  • Розподільники повітря, що знаходяться безпосередньо у приміщеннях та службовці для розподілу повітря належним чином
  • І, звичайно ж, система регулювання та автоматики, що дозволяє керувати вентиляцією всіх приміщень з єдиного центру

ВАЖЛИВІСТЬ ОСНАЩЕННЯ КОТЕДЖІВ ЯКІСНОЇ ВЕНТИЛЯЦІЇ

Не варто втішати себе тим, що котедж розташований за містом, на свіжому повітрі і тому вентиляційна система йому не потрібна. Вентиляція в приватному будинку забезпечить нормативну циркуляцію повітря в замкнутих просторах та приміщеннях з агресивним навколишнім середовищем, інакше по будинку почнуть поширюватися неприємні запахи, накопичуватися пил, розлучатися хвороботворні бактерії, пліснява та грибки.

Сучасна вентиляція заміського будинку виконує такі функції:

  • Своєчасно видаляє забруднене повітря, яке вже насичене вуглекислим газом;
  • Забезпечує ефективне подання свіжого повітря з вулиці;
  • Швидко та якісно очищає повітряні потоки;

Допомагає підтримувати у приміщеннях необхідні показники вологості та температури.
Багато домовласників намагаються вирішити питання циркуляції повітря у житлових приміщеннях за допомогою кондиціонера. Але навіть найкраще і дороге кондиціювання котеджу не забезпечить повноцінну вентиляцію будинку, оскільки завдання цього кліматичного обладнання не входить подача чистого повітря. Слід сказати, що сучасні канальні кондиціонери оснащені цією функцією, але вони дуже дорогі в монтажі і повсякденній експлуатації. Монтаж якісної вентиляційної системи обійдеться дешевше та набагато економічніше у щоденному використанні.

Сьогодні на ринку для облаштування заміського будинку використовуються такі вентиляційні системи:

  • Природний. Здійснюється за допомогою конструктивних елементів та особливостей планування будівлі: розташування, оснащення та відкривання вікон, дверей, пристрої спеціальних повітрозаборів тощо. Призначена для невеликих будиночків та дач, без застосування інженерних комунікацій та кліматичного обладнання або як доповнення до інших кліматичних систем.
  • Механічна. При нестачі потужності природної вентиляції застосовують різні види повітронагрівачів, вентиляторів та інших кліматичних приладів.
  • Канальна та безканальна. Її головна перевага – рівномірний розподіл по приміщеннях повітряних потоків у необхідних напрямках та у конкретних місцях.
  • Припливна та витяжна. Найзручніші та найдосконаліші системи. Можуть використовуватися окремо, але найефективніші у єдиній системі – припливно-витяжний.
  • припливне обладнання здійснює подачу свіжого повітря, а витяжки працюють видалення використаних повітряних потоків. Найпрогресивнішим та економнішим у процесі експлуатації рішенням стане використання обладнання з рекуперацією тепла та ефективною рециркуляцією повітря.

ПРОЕКТУВАННЯ СИСТЕМ ВЕНТИЛЯЦІЇ ЗАГОРОДНОГО БУДИНКУ

Підбір кліматичних систем проводиться ще на стадії проектування, будівництва або капітального ремонту заміського будинку, оскільки пристрій вентиляції в котеджі пов’язаний з урахуванням багатьох факторів оснащення приміщень та їх функціонального призначення.

Тому для грамотного оснащення котеджу спочатку розробляють інженерний проект, з опрацюванням найменших нюансів та особливостей будівлі та особистих переваг власників об’єкта.

Розробляючи проект вентиляції заміського будинку враховують такі фактори:

  • Загальна площа будинку;
  • Об’єм та кількість приміщень, їх призначення та умови експлуатації;
  • Архітектурні особливості будівлі та дизайну внутрішніх приміщень;
  • Перелік побутового обладнання та іншої техніки;
  • Теплоефективність будівлі, кількість, якість та вид світлопрозорих конструкцій;
    Розрахункову потужність та норми електропостачання котеджу;
  • Спеціальні СНіПи та ГОСТи.

Для сучасного заміського будинку використання тільки однієї системи вентиляції: припливної або витяжної вважається недостатнім. Витяжна вентиляція у приватному будинку відповідає за вирішення локальних проблем та питань, а припливна лише своєчасно подає свіже повітря. Найбільш раціональна та ефективна вентиляція для заміського будинку – це припливно-витяжна комплексна система.

СИСТЕМИ ВЕНТИЛЯЦІЇ та кондиціювання ресторанів та кафе

В цьому випадку вентиляція в обідніх та адміністративних приміщеннях виконує завдання забезпечення відвідувачів та персоналу свіжим повітрям, а система кондиціювання забезпечує підтримку комфортної температури.

При цьому витрата повітря в системі підтримки температури робиться набагато більшою за витрату припливного повітря, що збільшує ефективність кондиціювання.

У побутових приміщеннях (туалети, кімнати для куріння) потрібне лише застосування витяжної вентиляції для швидкого видалення запахів. При цьому кондиціювання стає неефективним і зазвичай не застосовується. Установка на входах повітряних завіс дозволяє відокремити вуличне повітря від кондиціонованого, що значно підвищує загальну енергоефективність системи.

ОСОБЛИВОСТІ ВСТАНОВЛЕННЯ

Тільки професіонали перед прийняттям рішення про підбір та монтаж певної кліматичної установки, здатні врахувати всі необхідні параметри: необхідний повітрообмін відповідно до призначення приміщень та рекомендацій до інженерних систем, розрахувати всі тепловиділення та теплопритоки, необхідну потужність охолодження та спосіб обігріву, місця встановлення обладнання комунікаційних трас, необхідні перерізи та довжини повітроводів і т.д.

Якщо не врахувати всі аспекти, то при недостатній потужності охолодження кондиціонера, він не забезпечуватиме необхідних параметрів, витрачаючи при цьому підвищену кількість електроенергії, десь може виникнути дефіцит свіжого повітря, а при його надлишку з’являться протяги, запах з кухні проникне в обідні зали та підсобні приміщення і т.д.

Кондиціювання залів ресторану нині не перевага ресторану, а, скоріш, загальноприйнята норма. При плануванні пристрою припливно-витяжної вентиляції у Вашому ресторані необхідно враховувати відповідність наступним умовам:

  • Повітря має бути очищене від пилу та смогу.
  • Повітря має бути нагріте в холодну пору. Запахи з кухні не повинні поширюватися до зали, де знаходяться Клієнти.
  • Виділення запахів від приготування їжі до приміщень, що знаходяться за межами ресторану, повинно бути виключено.
  • Розподіл повітря у залах ресторану має бути комфортним.
  • Хороша вентиляція гарячого цеху та всіх інших цехів дозволяє зробити роботу персоналу більш інтенсивною та ефективною.
  • Система вентиляції має бути легко керованою.
  • Система вентиляції має бути зручною для експлуатації та ремонту службою експлуатації.
    Отже, це область, потребує як знання теорії, а й досвіду практичного застосування цих знань. Виконання такої відповідальної роботи можна довірити лише фахівцям, які вже добре зарекомендували себе і можуть гарантувати високу якість своїх послуг.

Наші співробітники дійсно професіонали, і ми завжди готові створювати найкращі системи вентиляції будівлі для наших клієнтів.