Бетонні наливні підлоги
Переваги бетонних наливних підлог
естетичний зовнішній вигляд, здатний задовольнити навіть вимогливих замовників;
застосування для влаштування наливної підлоги такої технології, яка забезпечує тривалий термін служби бетонної підлоги (до 40 років);
висока стійкість до підвищеної вологості та низки хімічних реагентів;
гігієнічність і простота прибирання наливних промислових підлог;
високий рівень адгезії з будь-якою основою;
пожежна безпека (важкозаймистий і “важкогорючий” матеріал), нетоксичність;
швидкість влаштування: наливну підлогу можливо “налити” всього за півдня;
можливість застосування епоксидної та акрилової фарби для бетонної підлоги.
Влаштування бетонної підлоги
Перед тим, як приступити до робіт з укладання підлоги, визначається стан основи.
Якщо бетонне покриття доводиться робити з нуля, то необхідно отримати дані про геодезію території, а потім вже приймати рішення щодо підготовчого етапу робіт.
Якщо на ділянці вже є основа, то фахівці вивчають наявну технічну документацію і проводять власні дослідження.
За наявності старої бетонної основи спочатку видаляють неміцні ділянки і проводять очищення підлоги від забруднень, пилу і жиру. Потім виконуються роботи з гідроізоляції, що допомагає позбутися усадочних тріщин у бетоні. Тільки після цих обов’язкових етапів фахівці переходять до безпосереднього укладання підлоги.
Влаштування бетонної підлоги проводиться в кілька стадій. Спочатку укладається арматура, потім заливається сам бетонний розчин і вирівнюється за встановленими напрямними. Після проводиться обробка поверхні спочатку затирочною машиною з дисками, а потім – з лопатями. Якщо потрібно, бетон просочують спеціальними складами, що поліпшують технічні та естетичні характеристики підлоги.
Види покриттів для бетонних підлог
Залежно від верхнього шару бетонні підлоги можна розділити на кілька основних видів. Зазвичай підлоги покриваються зміцнювальним просоченням, полімерним компаундом, поліуретановим лаком або фарбою. Залежно від фінішного шару вони можуть витримувати різний ступінь навантаження: низький, середній або високий.
Лаки та фарби. Якщо вам необхідно підібрати покриття для приміщення з низьким ступенем навантаження і маленькою прохідністю, то найкращим варіантом можуть стати лаки або фарби для бетону. Вони захищають підлогу від запилення і пошкодження, а також надають поверхні естетичного зовнішнього вигляду.
Зміцнювальні просочення і ґрунтовки оптимально підійдуть як для низького, так і для середнього навантаження. Вони служать для знепилювання і зміцнення підлоги, при цьому цілком демократичні за цінами. Їхньою безперечною перевагою є простота нанесення. Якщо вам потрібно виконати фінішне покриття підлоги в короткі терміни, ґрунтовка буде ідеальним варіантом.
Полімерні компаунди для бетону (наливні підлоги) краще вибрати, якщо приміщення має великий ступінь навантаження або високу прохідність. Такі покриття можуть не просто забезпечити захист підлоги від зовнішніх впливів, а й підвищити міцність бетону, а також поліпшити його декоративні властивості.
Під час вибору типу фінішного покриття для бетону потрібно враховувати всі види навантажень, а також планований термін служби підлоги, що укладається.